Gecikmek Bazen İyidir.

(9.7.2018)

Gecikmek Bazen İyidir.

Gecikmek Bazen İyidir.

Erkeklerin korkulu rüyası olan erken boşalma nedir ve çaresi varmıdır. Evet erken boşalmanın çaresi bulunmaktadır. Biz sizin için bazı çözüm yollarını aşağıdaki makalemizde topladık.

Mutlu birliktelikler……

Erken Boşalma Nedir?

Cinsel ilişki başladıktan sonra istenilenden daha çabuk, genellikle 1-2 dakikadan kısa sürede ilişkinin boşalma ile sonuçlanması halinde erken boşalma sorunundan bahsedilebilir.

Dünya çapında çeşitli yaş gruplarındaki erkekler üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki erkeğin ortalama boşalma süresi yaklaşık 5 – 12 dakikadır. Dolayısıyla genellikle cinsel birleşme başladıktan sonra 1 – 3 dakika arasında gerçekleşen boşalmalar erken boşalma olarak tanımlanır.

Özellikle ilk cinsel ilişkide ve cinsel ilişkiye bir süre ara verildikten sonraki ilk cinsel birlikteliklerde erken boşalma sıklıkla görülür ve olağan olarak da kabul edilir fakat durum süreklilik arz ediyorsa erken boşalma sorunundan söz edilebilir ve uzman bir hekime başvurmak gerekir.

 

Erken Boşalma İçin Tavsiyeler:

*Sürtünmeyi Azaltmak

Erkeğin boşalması, penise yönelik zevk verici sürtünmeler sonucu ortaya çıkar. Bu nedenle de, erken boşalmayı önleyici ilk önlem olarak, fazla zevk verici sürtünmeleri azaltmak akla gelebilir. Bunu sağlamanın en kestirme yolu, kalın bir prezervatif kullanmaktır. Gerçekten de, penisin çok duyarlı olan derisi ile kadının kayganlaşmış sıcak organı arasına böyle bir lateks tabakasının girmesi, duyarlığı çok azaltır. Kadın bunun fazla farkına varmaz, ama erkek varır.
Bir başka yöntem de, penisin üzerine krem ya da vazelin sürmektir. Gerek penisin kadının organına girişi ve gerekse gel-git hareketini yapışı sırasındaki sürtünmenin yoğunluğu bu sayede azalır.

*İlişki Öncesi

Cinsel ilişkide bulunmadan bir saat kadar önce boşalmak ve bu sayede bir saat sonraki ilişki sırasında hemen boşalmadan kurtulmak, başvurulan en eski yöntemdir. Ama ilk boşalmanın da kadın aracılığıyla sağlanması tercih edilmelidir. Kadın bunu sevişmenin hazırlık aşamasında eliyle ya da oral seks ile sağlayabilir. Bu yöntemin tek sakıncalı yanını, “akünün yeniden dolmasını beklemek” oluşturur.

*Kadını Orgazma Hazırlayın

Erkek harekete geçeceği zamanı iyi ayarlamalı. Kadının cinsel olarak hiç uyarılmış olmadığı an ile orgazmın ilk kasılmalarını hissettiği an arasında genellikle “en az” 12 dakikalık bir süre geçiyor. Ama bu, kadının orgazma ulaşabilmesi için erkeğin mutlaka onu 12 dakika boyunca penisiyle uyarması gerektiği anlamına gelmiyor. Cinsel ilişkinin başlangıcı ile kadının orgazmı arasındaki süre iki ya da üç dakikaya indirilebilir.
Erkek sevdiği kadına zevk vermek istiyorsa, incelik ve sabırla onu yatakta keşfe çalışmalıdır. Bazı kadınlar klitorisinin, göğüslerinin ve kalçasının hafif hafif okşanmasından çok hoşlanırlar. Bazıları ise ancak kendilerine oral seks uygulandığında harekete geçebilirler. Bir başka grup ise, kendisi aktif olmayı tercih eder. Erkeği ve kendini elle uyardıkça, erkeğe oral seks yaptıkça heyecanı artar orgazma yaklaşır.

*Birkaç Dakika Daha

Eğer her şeye karşın erken boşalmayı önlemeyemiyorsanız bile, birkaç dakikalık bir ek çaba ile eşinizi orgazma ulaştırabilirsiniz. Boşaldıktan sonra penisinizin sertliği ininceye kadar iki, üç ve bazen de dört dakika kadar gidip -gelmeyi sürdürmek gibi. Kadın bazı durumlarda erkeğin boşaldığının bile farkında değildir. Çünkü tam erkek boşalırken o “hızlanmaya” başlamıştır.

*İncelenmiş Pozisyonlar

Bazıları, ilişki anında iken çabuk boşalanlara yanlış yöntemler önerir. Örneğin boşalmanın gecikmesi için, gel – git hareketinin durdurulmasının yeterli olduğu sanılır. Bu yöntemin etkili olması bir yana, kadının zevk alma olasılığını da yok ettiği bilinmelidir. Erken boşalmadan yakınan kişinin “misyoner” pozisyonundan vazgeçmesi gerekir. Erkeğin üstte olduğu pozisyonun avantajı, erkeğin hareketlerini istediği gibi denetleyebilmesine olanak vermesidir. Ama erken boşalmadan yakınan bir erkeğin cinsel ilişki sırasındaki hareketlerini yönlendirmesi değil yönlendirmemesi gerekir!

*Başka şey düşünmek

Dünyada milyonlarca erkek erken boşalmanın sıkıntısını çekiyor ve bunların önemli bir kısmı da, cinsel ilişki sırasında karşısındaki kadını ya da o anda yaptığı şeyi değil de başka şeyleri düşünerek süreyi uzatmaya çalışıyor. Bazı erkekler bu başka şey düşünme işini o kadar iyi beceriyorlar ki, iş yerinde yaşadıklarına kafa yorarken bir de fark ediyorlar penisleri tamamen inivermiş!

*Son notlar

Erken boşalma probleminin tedavisinde ortalama % 85 gibi yüksek bir başarı vardır. Tedavideki ilk ve en önemli aşama sorunu kabul etmek ve konusunda uzman bir üroloji hekimine başvurmaktır. Erken boşalma sorununun nedenlerine bağlı olarak uzman hekim tarafından uygun tedavi planı çizilecek, gerekli olduğu takdirde hasta diğer branş hekimlerine yönlendirilecektir.
https://www.performansburada.com/urun-6/Delay-Dinamit-Mendil-Wet-Wipes